Tıbbi Tercüme

Tıbbi tercüme konusunda deneyimli tıp doktoru tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilen bu hizmetimiz, özellikle hastaneler, ilaç ve eczacılık firmaları, medikal bölümlerdeki öğrenci ve akademisyenler tarafından tercih edilmektedir. Tıbbi tercüme özellikle insan sağlığını yakından ilgilendiren bir konu olması vesilesiyle yalnızca ve yalnızca doktorluk ve eczacılık altyapısına sahip kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

İngilizce’den Türkçe’ye veya Türkçe’den İngilizce’ye tıbbi tercüme ihtiyacınız olduğunda

, Nova Tercüme Ltd. sizlere istediğiniz kalitede medikal çeviri hizmetlerini sunacaktır. Çünkü tıbbi tercüme yapan çevirmenlerimizin, medikal alanlarda en az lisans veya yüksek lisans çalışmaları bulunmaktadır. Özellikle üniversitelerin tıp, eczacılık, biyoloji ve kimya bölümlerinden mezun tercümanlardan oluşan tercüman kadromuz sizlere, tıbbi tercüme anlamında beklentilerinizin üzerinde bir hizmet sağlayabilmektedir. Medikal metinlerinizin çevirisi için, yalnızca hedef dili bilen birisi sizin işinize yaramayacaktır. Bunun için, medikal terminolojiye ve jargona hakim, uygun tıbbi terimlerin kullanımını bilen ve istenilen medikal anlamı verebilecek tercümanlarla çalışmalısınız. Nova Tercüme ile çalıştığınızda, metinlerinizin ne kadar profesyonel durduğuna kendiniz karar verin.

Bu hizmetlerimizin yanında, yabancı kaynaklı ve hakemli dergilerde yayınlanacak medikal makale, medikal tez ve doktora çalışmalarının çevirilerini gerçekleştiriyoruz. Özellikle hakemli dergilerin medikal çeviri konusunda ne kadar titiz oldukları bilinmektedir. Makalelerinzin bu dergilerden dil sorunu yüzünden geri dönmemesi gerekiyor. Bizler, uzman tıbbi çeviri güvencesi sağlayarak, tüm tıbbi tercümanlarımız ile sizlere hizmet sağlıyoruz.