Tercüme Bürosu

Tercüme Bürosu

Tercüme işinin profesyonel şekilde gerçekleştirildiği kurumlara tercüme bürosu denir. Tercüme büroları, kurumlar arası, uluslararası ve resmi makam yazışmaları gibi birçok alanda çeviri işlerinin yapılmasını sağlar. Bu işlemlerse sadece yazılı metinler üzerinden değil görsel ve sesli materyaller üzerinden de gerçekleştirilir.

Profesyonel tercüme ofislerinde verilen hizmetler şu şekildedir;

 • Tıbbi çeviri
 • Akademik çeviri
 • Hukuki çeviri
 • Teknik çeviri
 • Pasaport çevirisi
 • Simultane çeviri
 • Deşifre
 • Web sitesi çevirisi
 • Ticari çeviri
 • Finansal çeviri
 • Pasaport çevirisi
 • Konferans tercümanlığı
 • Proofreading & Editing

Tercüme Ofisleri Ne Yapar?

Metin

http://nordilinga.de/bin/ohne/behandeling/migraine/index.html

, bilgi ve belgelerin, en hızlı sürede ve maksimum güvenirlilik prosedürlerince çevrilmesi tercüme ofislerinin ilk görevidir. Yeminli tercüme ve noter tasdikli çeviri yapan yeminli tercümanlar, resmi kurumların talep ettiği çeşitli belgeler için yasal gerekliliği yerine getirir.

Pasaport, diploma, nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, boşanma belgesi, kullanım kılavuzu, ithalat-ihracat belgeleri, patent gibi yüzlerce belgenin çevrilmesi, tercüme büroları tarafından yapılır.

Ankara’nın En İyi Tercüme Bürosu

En iyi tercüme bürosu, en kısa sürede ve en doğru çeviriyi yapabilen ve bunu ekonomik fiyatlarla sunan işletmelerdir. Tıp, hukuk, iletişim, finans gibi sektörlerde doğru, hızlı ve ekonomik çeviri yapabilmek için sadece yabancı dil bilgisinin olması yeterli değildir. Ana dil seviyesinde yabancı dil bilgisine sahip olan tercümanların, çevir yaptıkları alanda uzmanlıklarının ve tercüme konusunda deneyimlerinin olması gerekir.

Özellikle tıp, biyomedikal, farmakoloji, mühendislik, ekonomi gibi alanlarda uzmanlık bilgi ve tecrübesi gereklidir. Terminolojiye hakimiyet ve ilgili alanda birikim ve donanım, güvenilir çevirinin teminatı niteliğindedir.

İyi bir tercüme bürosunun; yüksek kalitede ve belirtilen tarihte iş teslimi, modern teknoloji kullanımı, süreç boyunca bilgilendirme, kurye ile elden teslim gibi konularda başarılı olması gerekir. Tecrübe ve ekonomik fiyat avantajları, tercüme bürosu seçimindeki en önemli kriterlerdendir.

NOVA, profesyonel çevirmen kadrosu, alanında uzman proje koordinatörleri, teknolojik alt yapısı, alan bilgisi ve deneyimi ile Ankara’nın en iyi tercüme büroları arasında yer almaktadır.

Ankara’da Tercüme

NOVA olarak, Ankara’da geniş bir yelpazede yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. NOVA Ankara yeminli tercüme bürosu; Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Farsça, Fransızca, Gürcüce, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Kırgızca, Korece, Lehçe, Letonca, Litvanca, Macarca, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Türkmence, Ukraynaca, Yunanca ve tüm diğer resmi dillerde güvenilir, hızlı ve ekonomik yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Ankara dışından ulaştıracağınız belgelerin yeminli tercümesini ücretsiz kargo ile tarafınıza iletmekteyiz.

Ankara Simultane Çeviri Bürosu

Başta Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir olmak üzere Türkiye genelindeki simultane çeviri hizmeti ve simultane sistem kiralama işlemleriniz için NOVA ile iletişime geçmeden kararınızı vermeyin.