Tarım Bakanlığı AB Projesi Kapanış Toplantısı

proje kapanış toplantısıTarım Bakanlığı ile AB arasında yürütülen “Türkiye Tohumculuk Sektörünün Geliştirilmesi ve AB ile Uyumu Projesi” çerçevesinde 15-16 Eylül 2009 tarihlerinde proje final değerlendirme toplantıları

prednisolon tabletten rezeptfrei kaufen

, 17 Eylül 2009 tarihinde de proje kapanış toplantısı, bakanlığın Atatürk Konferans Salonunda yapılmıştır. Bu toplantıdaki tercüme hizmetleri için Nova Tercüme Ltd. Şti. yi tercih eden bakanlığa teşekkürlerimizi iletiyoruz.Toplantılara Proje Faydalanıcı Ülke Lideri olarak Genel Müdür Yardımcısı Bahattin BOZKURT ve Proje Üye Ülke Lideri olarak Jean Baptiste DANEL başkanlık etmişlerdir.

Toplantılara Alman ve Fransız uzmanlar, AB Delegasyonu, Fransa Büyükelçiliği, Almanya Büyükelçiliği, AB Genel Sekreterliği, DPT, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Çevre Ve Orman Bakanlığı temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüz, Bakanlığımız Hukuk Müşavirliği, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü, Merkez ve taşra sertifikasyon kuruluşları, TÜRKTOB yetkilileri ve proje süresince düzenlenen eğitimlere iştirak eden Bakanlığımız personeli katıldı.

Proje Final Değerlendirme Toplantısında, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında düzenlenen eğitim ve çalıştaylara katılan uzmanlar tarafından konular bazında Türk ve AB mevzuat ve uygulamalarının karşılaştırılması yapılarak, proje sonunda elde edilen kazanımlar ve mevzuat düzenlemeleri hakkında sunum yapıldı. Aynı şekilde AB tarafından toplantıya katılan uzmanlar da Ülkemiz uygulamalarının AB ile uyumlaştırılması ve daha verimli hale getirilmesi için değerlendirme ve tavsiyelerde bulundular.

Proje Kapanış Toplantısında ise Genel Müdürümüz Ali KARACA ile proje yürütücüleri ve liderleri projenin ülkemiz tohumculuğuna sağlamış olduğu katkılar, elde edilen deneyimler ve gerçekleştirilen karşılıklı işbirliğini vurgulayan konuşmalar yaparak bu ve benzeri projelerin tekrarlanması ile işbirliğinin devam ettirilmesi temennisini dile getirdiler.

Toplantıların neticesinde, projede görev alan Fransız Jean Baptiste DANEL, Isabelle CLEMENT- NISSOU ve Alain MENARD’a, Alman Kay ROETHER ve Diether RÜCKER’e, Proje yardımcıları Ayşegül TÜRKÜCÜ ve Serkan DAŞAR ile projenin yürütülmesinde büyük katkıları bulunan Sebahattin DURMAZ’a Bakanlığımızın teşekkürlerini bildiren plaketler takdim edilmiştir.

Bu Avrupa Birliği Projesi”nin yürütülmesi sürecindeki tüm tercüme hizmetleri Nova Tercüme Ltd. tarafından sağlanmıştır.