Çapraz dillerde tercüme

Dünya üzerindeki bir çok dilden Türkçe’ye veya Türkçe’den bu dillere online olarak tercüme hizmeti veriyor olmanın yanı sıra, farklı diller arası çeviri hizmetimiz de bulunmaktadır. Örneğin Çin’den alınan bir otel konaklama faturasını, yurtdışındaki şirket merkezinize mi vereceksiniz? Şirket merkezinin bulunduğu ülkede resmi dil İngilizce mi? İşte bu noktada “çapraz dilde tercüme” diye tabir ettiğimiz ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Çince olan bir dökümanın, Türkçe’ye tercüme edilmesine gerek kalmadan, doğrudan hedef dile aktarılması gerektiği durumlar da uzmanlık konularımız arasında yer almaktadır.

Çapraz dil ne demek?

Çapraz dillerde tercüme, içerisinde Türkçe çevirisine ihtiyaç duyulmayan tercüma projelerine verilen addır. Örneğin İngilizce’den Çince’ye tercüme bu alanda bir örnek olarak gösterilebilir. Çapraz dillerde tercüme hizmetimiz sayesinde metinleriniz için Türkçe’ye ekstradan çeviri maliyeti olmaksızın, dünya dilleri arasında doğrudan tercüme yapılabilmektedir.

Özellikle İngilizce- Almanca, İngilizce – Rusça ve İngilizce- Fransızca dil grupları arasında talebin bir hayli yüksek olduğu bu farklı kombinasyonlar için Nova Tercüme bünyesinde yer alan “native speaker” çevirmenlerin kalitesine inanamayacaksınız. Diyelim ki İngilizce’den Rusça’ya çevirisi yapılması gereken bir belgeniz var. Bu belgenizi Türkiye’de herhangi bir tercüme bürosundan önce Türkçe’ye

Zithromax kopen zonder recept? – Online apotheek

, ardından Rusça’ye çevirtmek, hem sizin bütçenize, hem de çeviri kalitenize zarar verecektir. Öyle ki, çoğu zaman bu aktarımlarda anlama kayması yaşanmaktadır.

Nova Tercüme, çevirisi yapılacak olan hedef dili ana dili olarak konuşan ve “native speaker” olarak tabir edilecen geniş bir tercüman ağına sahiptir. İster İngilizce’den Malayca’ya, ister Maltaca’dan-Almanca’ya olsun, tüm resmi dil grupları arasında kaliteli çeviri hizmeti sunabilmekteyiz.